főoldal

sugárzás elleni szigetelés parafával újdonság cikk sitt nélkül egyedi pálmafa bútorok felújítás egyszerűen lépcsők burkolása parafával referenciák

parafa és a fizika a hangszigetelés alapjai miért jó az olaj-viasz felületkezelés parafa parketták kivitelezése festett parafa burkolatok parafa és falburkolás

kerámialakkos és viaszolt parafa készparketták HWÖ (keményviasz-olajos) parafa készparketták

Mi a kopásállóság és az igénybevételi osztály?

 

E3 - a falra kúszott parketta

 

Nem mindennapi termékkel találkozik az, aki megpillantja az E3 burkolatot. Nem csalás, nem ámítás, valódi fában gyönyörködhet, aki úgy dönt, hogy beépíti a lakásába, irodájába ezt a nagyon sok izgalmat magában rejtő burkoló rendszert.

Az igényes, mindig kiváló minőségű faipari termékeket előállító osztrák tilo gyár 2007-ben ismét egy újdonsággal, a három E betuvel fémjelzett (azaz emotional, economic és easy) E3 falburkolattal rukkolt elő.

Emotional

 Emócióinkra, azaz az érzelmeinkre hat. Hogy is ne tenné, hiszen a kőolajszármazékok idejében, a 21. század elején egy természetes anyaggal együtt élni, egy fát feldolgozni, különös formává alakítani, maga a boldogság. Otthonunkban a jóízlés és az élhetőség oázisát képviseli, a terméket a letisztultság és a lakhatóság érzete jellemzi.

A tilo az E3 -mal merőben új perspektívát nyit a belsőépítészek alkotó fantáziájának, a lakás szín-, anyag- és formavilágának. A valódi nemesfa furnérok ezentúl nemcsak a padlóinkat, hanem a falainkat, mennyezeteinket is beboríthatják. Mindenki az ízlésének megfelelő fatípusával veheti körbe magát, élvezheti az örökké elő anyag kisugárzását, auráját. A tilo az E3 -mal lehetové teszi, hogy a hobo furnérparketta körülölelje környezetünket. Egyszerű beépíthetoségével hézagmentes, egyenletesen szép, szemet gyönyörködtető látvány köszön vissza a lakás összes felületén, padlótól a mennyezetig.

Fedezzen fel egy új életérzést a tilo E3 -mal …

 

Economic

 

Gazdaságosság és intelligencia jellemzi az E3-at. Életünk álomlakását természetes, valódi fával burkolhatjuk, „tetotol-talpig”. Az E3 határtalan lehetőségeket biztosít az enteriőr kialakításához. A hobo furnérparketta vékony furnérrétegét tovább tudjuk vinni a falra, ahogy a fa növeszti gyökereit, törzsét és ágait, úgy no ki a padlónkból a parketta látványa. A falra csak a vékony faréteg kerül, ezáltal gazdaságos. Így a legelegánsabb, legkülönlegesebb fatípusokat is be tudjuk építeni, mivel a technológiának köszönhetően a legdrágább fafajtából készült termék is megfizethető. Számtalan variációt dolgoztak ki a gyár tervezői, így a kiegészítők segítségével a falburkolatot egyetlen mozdulattal polccá vagy akár gardróbbá alakíthatjuk át. A legújabb technológiával kifejlesztett világító rendszerek lehetővé teszik, a belső tér megfelelő bevilágításának a kialakítását.

Fedezze fel lakásában a saját kuckóját a tilo E3 -as burkoló rendszerének segítségével …

 

Easy

 

Egyszerűés nagyszerű. Az E3 a lakás minden felületére kreatív ötletekkel szolgál, a tervezonek új ihletet ad. Lehetővé tesz az egyedi tervek, megoldások megvalósítását, lehetővé tesz egy igazi, otthon érzésű, meleg otthon, meleg fészek kialakítását. Amellett, hogy ennyire szép és különös, nem utolsó szempont, hogy gyorsan és egyszerűen szerelhető.

Fedezze fel a modern lakáskultúra könnyedségét a tilo E3 -mal …

 

Műszaki háttér, lehetőségek

 

A tilo gyár több beépítési ötletet is tanácsol a tervezőknek, de természetesen az építészek, belsoépítészek a saját ötleteiket is meg tudják valósítani.

Egyet azonban nagyon fontos kihangsúlyozni: már a tervezés fázisában tisztában kell lenni, hogy melyik falszakaszokat fogják az E3 rendszerrel borítani. A következő alapmegoldások léteznek: egyetlen fal, több, egymással csatlakozó oldalfal, mennyezet, mennyezet és fal együtt.

Ha csak egyetlen falban gondolkodunk, akkor is előre kell tisztázni, hogy a paneleket vízszintesen vagy függőlegesen építsük be, mivel a lapok mindig párhuzamosak a szerkezetet tartó elemekkel. A polc- vagy gardróbrendszert csak a vízszintes burkolásnál lehetséges megvalósítani.

Egyetlen falon belül is többféle lehetőséget tervezhetünk: a teljes falat beborítjuk, egy falrészletet záró elemmel, vagy falrészletet szegéllyel.

Ezeken kívül még variálhatjuk a látványt is, burkolatváltó lécekkel, polcrendszerekkel, fénypanelekkel, indirekt világítási lehetőségekkel.

Azt azonban minden esetben figyelembe kell venni, hogy az összefüggő felület, ha a lapok széltében helyezkednek el, akkor maximum 8 méter, ha hosszában nézzük, akkor pedig maximum 10 méter lehet. Amennyiben nagyobb felületről van szó, dilatációs hézagról kell gondoskodni.

Az E3 burkolórendszer alépítménye egy direkt az erre a célra fejlesztett sínrendszerből áll. A sínek elhelyezésénél be kell tartani a gyártó utasításait. A cég részletes leírást az egyes rendszerekről. Minden egyes elem elhelyezését meg kell tervezni, el kell készíteni a pontos konszignációt. Amennyiben a tervező jól végzi a dolgát, és minden lapnak, sínnek, burkolatváltónak, szegélynek, lámpának vagy vezetéknek stb. megvan a helye, a szerelőnek könnyu a dolga. A lapok a jól ismert és bevált tilo Fix rendszerrel illeszkednek, a felületkezelésük pedig a szintén kiváló, extrém környezeti hatásoknak is ellenálló tilo MAXX többrétegu UV/akril lakkozás. A rendszer külön előnye többek között a parafa rétegnek is köszönhető hangszigetelő képesség, ami manapság nem kis értéket képvisel.

 

Az 1270x190x9,5 mm-es méretu lapok lehetnek egy, két vagy háromsorosak (mint azt a padlóburkoló lapoknál is megszoktuk), de lehetnek hossz- és keresztirányban is csíkosak.

A panelekhez juhar, tölgy, cseresznye, paliszander, dió, wenge valamint ezüst színű kiegészítők (szegélylécek, burkolatváltók) is tartoznak.

Összességében elmondhatjuk, hogy az E3 egy valódi összkomfortos termék, amelyben egyesül a korszerű technika, az esztétikum és a gazdaságosság. Az E3 nemcsak szép, de egyszerűen kezelhető, praktikus és mindemellett valóban egyedi és különleges.

főoldal referenciák hőszivattyúk

sugárzás elleni szigetelés parafával újdonság cikk sitt nélkül egyedi pálmafa bútorok felújítás egyszerűen lépcsők burkolása parafával

parafa és a fizika a hangszigetelés alapjai miért jó az olaj-viasz felületkezelés parafa parketták kivitelezése festett parafa burkolatok parafa és falburkolás

 

Beépítési javaslatok

E3 tervezése

Már a tervezés fázisában tisztában kell lenni azzal, hogy melyik falszakaszokat burkoljuk majd az E3 rendszerrel. A következo alapmegoldások léteznek:

  1. egyetlen fal,
  2. több, egymással csatlakozó oldalfal,
  3. mennyezet,
  4. mennyezet és fal/falak együtt.

Ha csak egyetlen falban gondolkodunk, akkor is előre kell tisztázni, hogy a paneleket:

•  vízszintesen vagy

•  függőlegesen építsük be.

Előírás:

A toldóelemeknek mindig párhuzamosaknak kell lenniük a szerkezetet tartó elemekkel. A polc- vagy gardróbrendszert csak a vízszintes burkolásnál lehetséges megvalósítani.

 

Az E3 fal- és mennyezetburkolat lezárása a következoképpen lehetséges.

  1. a fal(ak)hoz ütköztetve
  2. élvédő profillal (záró elemmel)
  3. szegélyléccel

Ezeken kívül még variálhatjuk a látványt

  1. burkolatváltó lécekkel,
  2. polcrendszerekkel,
  3. fénypanelekkel,
  4. indirekt megvilágítási lehetoségekkel.

 Azt azonban minden esetben figyelembe kell venni, hogy az összefüggo felület, ha a lapok széltében helyezkednek el, akkor maximum 8 méter, ha hosszában nézzük, akkor pedig maximum 10 méter lehet. Amennyiben nagyobb felületről van szó, dilatációs hézagról kell gondoskodni!

A) A hordozó szerkezet beépítése

Az E3 burkolórendszer alépítménye egy direkt az erre a célra fejlesztett sínrendszerből áll.

A sínek elhelyezésénél kérjük, vegye figyelembe az alábbiakat:

A szerelősínek (elore megtervezett) helyét jelöljük ki ceruzával a falon.

A síneket mindig pontosan a jobb sarok felől kezdjük majd beépíteni a burkolólapok fektetési típusának megfelelően.

Lehetőleg alkalmazzunk vízszintmérőt (libellát).

A síneket szabjuk be a bejelölt hosszra, fektessük a falra, igazítsuk be pontosan a bejelölt helyre, és az előre stancolt lyukakon keresztül jelöljük ki a rögzítési pontok helyét a falra vagy a mennyezetre. Elég, ha minden második lyukon keresztül jelölünk .

A polc- vagy a gardróbrendszer szerelésénél azt javasoljuk, hogy a polctartó szerkezet mögötti részen legyen a fali tartócsavar.

Fúrjuk a megjelölt helyeken lyukakat (8 mm-es fúróval), majd helyezzük bele a (8 mm-es) tipliket, és csavarjuk be a távtartó csavarokat.

Hogy milyen mélyre hajtjuk be a csavart a falba, attól függ, hogy milyen távolságot szeretnénk tartani a fal és az E3 burkolat között, valamint attól is függ, hogy milyen a fal minősége. Mindenesetre ez a távolság ne legyen kisebb 30 mm-nél.

A szerelő síneket a csavaró mozdulattal rá kell pattintani a speciális távtartó csavarok fejére.

A hordozó szerkezet finombeállításához egy vízszintméro és egy csavarhúzó szükséges. A jobb oldalról indulva ellenőrizzük le az első sín függőlegességét, és egyenességét. Szükség esetén a csavarok ki-be hajtásával tudunk állítani rajta. Balra haladva sorban állítsuk be a többi sínt is, ügyelve arra, hogy egymáshoz képest is síkban álljanak.

B) A burkoló lapok szerelése

Amennyiben a teljes falfelületet burkoljuk az E3 rendszerrel, a fektetést az alábbiak szerint kezdjük el:

(A) függőleges elhelyezésnél a bal oldalról a padlótól felfelé

(B) vízszintes elhelyezésnél jobb oldalról a padlótól felfelé

(C) a hornyok minden esetben befelé (lásd. ábra) kerüljenek

Mielőtt elkezdjük a burkolólapok felrakását, helyezzünk ékeket a padlóra a megfelelő távtartásért, annak érdekében, hogy késobb a takaró „L” profilt el tudjuk helyezni.

Az első sorra való lapokat össze kell rakni. Amennyiben szükséges, az utolsó darabot vágjuk méretre. A teljes hosszanti csapot minden esetben le kell vágni (ez egy 12 mm széles darabot jelent) ahhoz, hogy később rá tudjuk erősíteni a sín alsó élére kerülo tüskés klipszeket.

Fontos! A felrakás megkezdése előtt érdemes ellenorizni, hogy az utolsó hosszában elvágásra kerülő szál, milyen széles lesz. Ha ez kevesebb, mint 5 cm, akkor érdemes a legelso, kezdő sorból ne 12 millimétert vágjunk le, hanem többet (30-50 mm-t)!

Az összeillesztett darabokból álló első sort megfordítva (a hátlapjával kifele) a sínekhez tesszük, pontosan beillesztjük, ügyelve arra, hogy a padlótól 5 mm-es fúga maradjon, és bejelöljük a lapokon klipszek helyét.

A tüskés záró klipszet egy kalapáccsal finoman beleütjük a lapokba a megjelölt helyeken, majd az egész sort rápattintjuk a sínekre.

A falburkolat szerelésénél egy padlóprofilt kell illeszteni a legalsó lapsor aljához. Ez arra szolgál, hogy védje az E3 falat a nedvességtol. Ezt csak akkor tudjuk beszerelni, ha előzőleg – mint már említettük –, minden szerelő sínhez egy kb. 2 mm-es távtartó éket helyeztünk el.

A profilt öntapadó fóliával gyártják, ezzel, vagy szilikonnal illetve ragasztóval rögzítsük a burkolathoz – miután az ékeket eltávolítottuk.

A függőlegesen rakott E3-nál hasonlóképpen kell eljárni, azzal a különbséggel, hogy minden egyes lap alá be kell tenni a távtartót.

A lapokat fém klipszekkel kell rögzíteni. Ezeket a körmös klipszeket a sínekre illesztjük, bepattintjuk és a lapok élére toljuk.

A pontos illeszkedés érdekében a HDF-lapok réseibol, a csap-hornyoknál minden forgácsot, apró maradványt el kell távolítani .

A következo sorok:

A második sor első lapját rá kell ereszteni az alatta levő lapra, majd bebillenteni. A további lapokat kötésben kell felrakni, ügyelve arra, hogy a végillesztések közötti távolság (kötés) ne legyen kisebb 30 cm-nél.

 

Vízszintes – nem faltól falig történő - fektetésnél ügyeljünk arra, hogy a lapok rövidebb oldala pontosan egy síkban legyen. Ehhez segítségül szolgál, ha egy lapot hosszában a lapokhoz illesztünk. Az első sor rögzítése után következik a második sor felrakása. A második sor első lapját beillesztjük(A), majd bebillentjük (B). A lapoknál azonban először mindig csak az első karmot rögzítsük, mivel a második lap bebillentéséhez az első lapot kissé el kell húzni a faltól (ahogy ezt a klikkes padlóburkoló lapoknál is szokás). (jobb oldali kép). A könnyebb beszerelés érdekében használjunk egy távtartó éket (C). Amikor a lapot bebillentettük, rögzítsük le a klipsszel. Minden egyes sort az itt leírtak szerint folytassuk, amíg az utolsó sort el nem értük.

C. A záróelem beépítése

Hornyos záróelem – keskenyebb oldalon horonnyal

Csapos záróelem – keskenyebb oldalon csappal

Előírás: Mindkét oldali záróelem elhelyezése csak a következő esetekben lehetséges:

Mindenek előtt az alátét szerkezetet kell elkészíteni, majd erre a burkolatot. A vízszintesen elhelyezett sorok végeinek nagyon pontosan kell illeszkedniük (nem lehet lépcsos), ehhez használjuk a már említett függőleges lapot. Csak ebben az esetben lehet a záróelemet gondmentesen beilleszteni. A sorok beillesztése során mindig próbáljuk be a záró elemet.

A felület burkolása után illesztjük be a saroklécet. Pontosan be kell mérni a lapok faltól való távolságát. Több méréspontot is jelöljünk be. Ez alapján tudjuk a záró profilt méretre vágni. Törekedjünk a minél nagyobb pontosságra, de amennyiben 1-3 mm-es hézag mégis keletkezne, azt szilikonnal vagy akril pasztával ki lehet tömíteni.

Méretre vágás:

A záró elemet rá kell bill ente ni a lapokra, pontosan be kell illeszteni, majd a falon húzzunk egy vonalat, ahová a léc éle majd kerül ni fog .

Ettől a jelöléstol mérjünk befelé 9 mm-t (ez a lap vastagsága). Ez lesz a párnafa helye.

Fúrjunk lyukakat, és rögzítsük a párnafát.

Billentsük össze a záróelemeket (először a szélesebb, aztán a keskenyebb oldalon). A teljes összeillesztett sort emeljük be a burkolathoz. Apró fejű szögekkel rögzítsük a párnafához.

D) Sarokléc beépítése

A saroklécet vagy burkolathoz használt záró elem alternatívájaként, vagy a pozitív saroknál a két fal burkolatának illesztéséhez használjuk. A sarokléc előnye, hogy a burkolat méretétől (akár a hosszúságtól, akár a szélességtől) függetlenül lehet alkalmazni.

Lerakjuk az első sort. Minden sarokhoz, ahova majd sarokléc kerül, egy párnafát kell elhelyezni. A fákat a lapoktól 5 mm-re rögzítsük. (lásd. ábra).

Az E3 fal elkészülte után az oldalsó lapot (ami a fal és a burkolat közötti rést fedi el) méretre vágjuk. Ez 6 mm-rel legyen rövidebb, mint a fal és a burkoló lap felülete közötti távolság. A méretre vágott lapokat vékony, kis fejű szöggel rögzítsük a párnafához.

Vágjuk a saroklécet a megfelelő méretre. Nyomjunk ragasztót vagy szilikont a horonyba, majd illesszük be a lécet az ábra szerint.

E) Toldóelem beépítése

A toldóelemek alkalmazása hálós kötés kialakításánál lehetséges.

A toldóelemek nemcsak egy új kialakítási lehetoséget, vagy esztétikai kiegészítot jel ente nek, hanem egy esetleges méretáthidalásra is szolgálnak anna k érdekében, hogy a kívánt méretben tudjuk a burkolatot beépíteni, és pl. záróelemet alkalmazhassunk. Arra minden esetben figyelni kell, hogy a toldó elem az alátét szerkezettel csakis és kizárólag párhuzamosan helyezkedhet el.

Le kell mérni a fal- vagy mennyezetburkolat méretét. Ki kell számolni, hogy mennyi toldóelemre van szükség. A lécek helyét be kell jelölni a falon.

A toldóléc elhelyezéséhez egy kb. egy 15 mm-es hézagra van szükség. Ügyeljünk arra, hogy a hézag és az alátétsínek között jobb és bal irányban legalább 5 cm-es hely legyen.

A burkolat felrakása után a toldóelemet a kívánt hosszúságra kell vágni.

A horonyba tegyünk ragasztót vagy szilikont.

Fordítsuk be a toldóelemet, nyomjuk be, majd igazítsuk pontosan a helyére.

F) A belső sarok szerelése

Erre akkor van szükség, amikor két egymásra merőleges falat, vagy falat és mennyezetet burkolunk.

A lapokat nagyon pontosan kell méretre vágni, úgy, hogy maradjon egy 5 mm-es tágulási hézag. Ezt a munkálatok végén színazonos akrilpasztával vagy szilikonnal tömítjük.

Előbb mindig a hátsó falat burkoljuk. Az oldalsó vagy felső lapokat erre toljuk rá, ezért törekedjünk arra, hogy a lapokat nagyon pontosan szabjuk.

A burkolás után tömítjük a hézagokat színazonos akrilpasztával vagy szilikonnal.

G) Polc vagy gardróbrendszer

Az E3-hoz tartozó polc- vagy gardróbrendszer beépítése csak a lapok vízszintes beépítésénél lehetséges. Már a burkolás tervezése, elokészületei során tisztázni kell a polc/gardróbrendszer helyét . A beépítés után az elemek helyét már nem lehet megváltoztatni! Arra is ügyelni kell, hogy az elemek csavarjai és a tartórendszer sínjei ne essenek egybe.

Fektessük a polc sínjeit a parkettaelem bal oldalára, a kívánt helyre, jelöljük be, és fúrjuk át a lyukakat. Egy-egy lyuk a lap szélétol minimum 30 mm-re legyen. Használjunk 9 mm-es fúrófejet!

A polc sínét a lyukakon át helyezzük fel a panelre. A lyukak környékérol, az alátét alól távolítsuk el egy késsel a parafát, tegyünk fel alátéteteket, majd egy anyacsavarral rögzítsük az elemeket.

A lapokat a tervezett helyre építsük be. Az E3 burkolat elkészülte után el lehet helyezni a tartókra a polctartó konzolokat, vagy egyéb elemeket.

A konzolok elhelyezése után a gumigyűrűket beigazítjuk, majd elhelyezzük az üvegpolcokat.

H) Rejtett világítás

Az E3 fal rejtett világítása megoldható akár alul, akár felül, akár oldalt.

A rejtett világítás beszerelésénél a hatékony világítás és a megfelelő hatás érdekében figyeljünk arra, hogy a fal a világító testtől legalább 150-300 mm-re legyen.

Vágjuk méretre a világító rendszer szerelősínjeit (a hosszúsága az E3 hossza lesz). A síneket fel kell szerelni. A sínek és a fal közötti távolság minimum 55 mm legyen (lásd. rajz). A távolságot a csavarral állítsuk be.

A megfelelő hosszúságúra vágott sínre kerül a világítótest. Ahhoz, hogy az optimális világító hatást elérjük, a világítótesteket kb. 10 cm-ként helyezzük el. A kábel csatlakozásával számolni kell.

Jelöljük be a klipszek helyét.

A párnafába fúrjunk be előre lyukakat (hogy a vízszintes és a függoleges lyukak ne keresztezzék egymást).

A párnafa széles oldalára csavarral rögzítsük fel a klipszeket.

A klipszekre fel kell pattintani a világítótesteket tartó elemeket, majd kössük össze a kábeleket.

A sínek tetejétol kb. 75 mm-re lefele kell a párnafákat rögzíteni.

A rendszerhez tartozó elektromos kábeleket a világítótestek egyik oldalán kell végigvezetni

A világítást ki kell kapcsolni. (Minden világítótesthez külön kapcsoló tartozik.)

Minden villanyszerelési munkát bízzunk szakemberre!

A szerelést lentről felfelé végezzük. Az összes elemet, az elsőtől az utolsóig méretre vágjuk. Záró klipsszel rögzítjük. Általában nem szükséges záró profilt alkalmazni.

Az E3 oldalfali rejtett világításánál a látható rést egy kb. 30x30 mm-es sarokprofillal takarjuk el.

I) Világító panel

A világító panel a következo alkatrészekből áll:

A világítópanel látszó külső mérete 2600x390 mm. A körbefutó szegélylécek a készlethez tartoznak, de még nincsenek rögzítve. Ezáltal a kialakításon, a formákon a kívánság szerint lehet változtatni, a panel méretét optikailag lehet csökkenteni. A plexiüveget egyszeru famegmunkáló gépekkel lehet vágni (finom fogú dekopír- vagy körfurész stb.).

Mielőtt elkészítjük a burkolatot, pontosan meg kell tervezni a világító panelek helyét és méretét. Tanácsos a falon bejelölni.

A szabadon hagyott terület szélességének a világító panel kerettel együtt értendő szélességénél 20 mm-rel kisebbnek kell lennie, ugyanez vonatkozik a hosszára is.

Amennyiben a világító panel közvetlenül a padlón vagy a teton helyezkedik el, a szabadon álló hely a világító panelnél 8 mm-rel kisebb legyen. Amennyiben a világító panel a burkolatba kerül, akkor pontosan annyi helyet kell neki hagyni, mint amekkora a panel mérete.

A vízszintes panelfektetésnél a szerelősíneknek a világítósín oldalától kb. 80 mm-re, szemben pedig a panel peremétől belülrol számítva kb. 50 mm-re kell lenniük.

Függőleges fektetésnél a szerelősínek a fénypanelek szélességének a közepénél helyezkednek el.

A paneleket hordozó síneknek a faltól mért minimális távolsága 55 mm.

Fektessük fel világítótestek méretre vágott szerelőléceit. Az optimális megvilágítás érdekében azt ajánljuk, hogy a világító testeket egymástól min. 100 mm-re helyezzük el. A kábelvezeték csatlakozásával számolni kell.

Jelöljük be a klipszek helyét.

A párnafába fúrjunk be előre lyukakat (hogy a vízszintes és a függoleges lyukak ne keresztezzék egymást).

A párnafa széles oldalába csavarral rögzítsük fel a klipszeket.

A klipszekre fel kell pattintani a világítótesteket tartó elemeket, majd kössük össze a kábeleket.

Kb. 75 mm-re a következő panel élétol a belülre elhelyezett sínt a távtartó csavarral beállítjuk és rögzítjük.

A rendszerhez tartozó elektromos kábeleket a világítótestek egyik oldalán kell végigvezetni

A világítást ki kell kapcsolni. (Minden világítótesthez külön kapcsoló tartozik.)

Minden villanyszerelési munkát bízzunk szakemberre!

Végezzük el az E3 burkolási munkálatait az eddig leírtak alapján. A vízszintes elhelyezésnél mindig ellenőrizzük a pontos fektetést. Folyamatosan ellenőrizzük a pontos elhelyezkedést.

A világító panel elhelyezése előtt távolítsuk el a plexiüvegrol a védőfóliát.

A világítópanel szegélyléceit ragasszuk fel a plexire, igény szerinti kialakításban.

A lapok hosszanti hornyaiban egy laprugó helyezkedik el, ennek segítségével a nyílásba pontosan illeszkedő panelt be lehet rögzíteni. A laprugó felőli oldalt a nyíláshoz illesztjük, megnyomjuk, majd a panel másik oldalát a helyére toljuk, benyomjuk. Miután a helyére került, a laprugók automatikusan az ellenkező irányba beszorítják a lapot.

Világítótest cseréje esetén a panel eltávolításánál a folyamatot pontosan fordítva kell elvégezni.

További információ Árajánlat kérése Megrendelés

A parketta karbantartása igen egyszerű, használjuk a gyártó vagy a forgalmazó ajánlotta ápolószereket.

parafa főoldal

parafa és a fizika a hangszigetelés alapjai miért jó az olaj-viasz felületkezelés parafa parketták kivitelezése festett parafa burkolatok

sugárzás elleni szigetelés parafával újdonság cikk parafa és falburkolás sitt nélkül egyedi pálmafa bútorok felújítás egyszerűen kopásállóság - karcállóság - igénybevételi osztály

hőszivattyúk

Annyiért, amennyit Önnek megér! www.vatera.hu

Annyiért, amennyit Önnek megér! www.vatera.hu